
Bodø/Glimt gikk på en stygg smell mot Vålerenga lørdag.
Etter å ha snudd kampen på imponerende vis i Bergen i midtuken, ble de knust av Vålerenga i Oslo.
LES OGSÅ: Tragisk nyhet for tidligere Rosenborg- og Vålerenga-profil
VIF vant 3-1 og satte en solid demper på gullsjansene til Glimt. Nå er det opp til Viking som møter Strømsgodset søndag.
Den største snakkisen er den svake leveransen på topp om dagen. Danske Kasper Høgh er rett og slett iskald foran mål.
Også mot Vålerenga fikk Høgh til fint lite.
Da innbytter Andreas Helmersen kom innpå serverte han en målgivende pasning til Sondre Auklend.
Helmersen har også vist imponerende takter hver gang han har kommet inn som innbytter den siste tiden. Han utlignet blant annet til 1-1 i Bergen.
Svak
Allerede etter Galatasaray-kampen spekulerte TV 2-ekspert Jesper Mathisen i at Høgh snart mister plassen til Helmersen hvis de svake prestasjonene fortsetter.
NRK-ekspert Carl-Erik Torp mener det er urovekkende hva Høgh viser på topp for Bodø/Glimt nå – og hinter om at Helmersen fortjener en mulighet.
– Jeg synes det preger hele spillet hans – han virker usikker. Det er ikke sånn at han ikke har hatt sjanser heller. Han har brent noen straffespark og hatt noen store muligheter. Det er altfor dårlig for en spiss på Norges beste lag, sier Torp til VG før kampen mot VIF.
På de siste elleve kampene har Glimt scoret 32 mål.
I samme periode står Høgh bare med kun én scoring.
– Men jeg er fortsatt usikker på kvaliteten hans, spesielt når Bodø/Glimt møter motstand på det nivået de er på nå, sier han – med Champions League-kamper i tankene.
– Så er spørsmålet: Har han de kvalitetene, er han bare i dårlig form eller er han rett og slett ikke god nok? undrer Torp.
Helmersen har selv scoret fire mål de siste fem kampene.
LES OGSÅ: Spådom: – De rykker ned
Redaksjonen

