Trønderne mangler pengene til å benytte kjøpsopsjonen på superspissen.
Rosenborgs innlånte spiss Amin Chiakha (20) er i storform, men trener Freyr Alexandersson tror ikke klubben har råd til å kjøpe ham.
LES OGSÅ: RBK mottok bud en halvtime før United-kampen
– Jeg husker ikke beløpet helt faktisk, men det er et større beløp enn vi har i kassa akkurat i dag, sier Alexandersson til Adresseavisen , som har snakket med både RBK-treneren og spissen selv om saken.
Rosenborg vant mandag 4-0 over Fredrikstad på Lerkendal, nok en gang med Chiakha på scoringslisten.
20-åringen har scoret fire mål på tre kamper etter at Alexandersson tok over som trener. RBK har vunnet tre strake kamper i ligaen med en målforskjell på 10-0.
– Mellom fire og fem millioner euro
Det danske nettstedet Campo hevder at kjøpsopsjonen til Chiakha ligger på et sted mellom fire og fem millioner euro, som tilsvarer mellom 44 og 55 millioner kroner. Med storspillet den siste tiden kan den FC København-eide spissen fort bli verdt enda mer.
Transfermarkt anslår at spissens markedsverdi er på nærmere 40 millioner kroner, men verdianslaget er ikke blitt oppdatert siden Alexandersson tok over som trener og Chiakha virkelig begynte å herje.
Spissen ble hentet på lån i januar.
På de siste syv kampene har Chiakha scoret seks mål.
LES OGSÅ: Smell for Molde – kan ha spilt sin siste kamp for klubben
Rosenborgs trener Freyr Alexandersson før eliteseriekampen i fotball mellom Rosenborg og Fredrikstad på Lerkendal stadion.
Foto: Ole Martin Wold / NTB
Redaksjonen

