Arsenal-kaptein Martin Ødegaard fikk spørsmålet på den siste pressekonferansen før Italia-kampen fredag kveld.

LES OGSÅ: Lanserer Hoseth som ny hovedtrener for Eliteserieklubb

I forbindelse med en NRK Super-sekvens ble landslagskapteinen spurt om hvilken Italia-spiller han ville hatt til Arsenal dersom han kunne få velge.

Da ble svaret en midtbanekollega i Inter Milans Nicolo Barella (28).

– Jeg spiller med en god en allerede i (Riccardo) Calafiori, men jeg får si Barella, svarte Ødegaard til NRK med et smil.

Kjempeseier

Antonio Nusa kom til samling med lite kamptrening, men han var banens gigant da Norge bød publikum på en sjelden festkveld og slo Italia 3-0.

Nusa gjorde ypperlig forarbeid til Alexander Sørloths tidlige ledermål, scoret selv et mål vi aldri vil bli lei av å se om igjen og skremte italienerne i den grad at de glemte å passe ordentlig på Martin Ødegaard og Erling Braut Haaland da de samarbeidet om 3-0-målet rett før pause.

De norske gikk til angrep på et kvart århundres sluttspilltørke, og i øsregn på et fullsatt Ullevaal ble italienerne skylt overende av en norsk suksessbølge vi ikke har sett siden Drillo-tiden.

Nusa var den aller beste og fikk stående applaus da han ble byttet ut kvarteret før slutt, men det var mange norske helter fredag.

LES OGSÅ: Raser mot Solbakken: – Fullstendig uforståelig å droppe ham

Redaksjonen

Les også