Det er to ledige plasser på trenerbenken i Eliteserien som følge av at Jørgen Isnes fikk fyken i Strømsgodset og Jakob Michelsen blir landslagssjef for Danmarks fotballkvinner.

LES OGSÅ: Tidligere Eliteserie-profil må på klubbjakt

HamKam må dermed ufrivillig ut på trenerjakt etter at Michelsen takket ja til tilbudet fra det danske fotballforbundet.

Det har ført til at lokalavisen Hamar Arbeiderblad har laget en liste av aktuelle kandidater til HamKam-jobben.

Blant dem som blir nevnt er nåværende assistenttrener i Kristiansund, Magne Hoseth (44).

– Ble hentet fra assistenttrenerjobben i Kristiansund til færøyske KÍ Klaksvík januar 2023, og nøt enorm suksess. På sjokkerende vis tok han laget til kvalifisering om europacupspill. Nå er han tilbake som assistent i KBK – kanskje er det bare en mellomstasjon før neste hovedtrenerjobb?, skriver HA.

– Hoseth hadde et oppsiktsvekkende kort opphold i Superliga-laget Lyngby etter Klaksvik-suksessen. Han rakk imidlertid å møte nettopp HamKam til en kaosfylt treningskamp i Tyrkia i februar 2024, der noen vanvittige dommeravgjørelser ledet til spekulasjoner om hvor vidt det var kampfiksing inne i bildet. Som trener har den tidligere Molde-spilleren brukt mest fembackslinje – hovedsakelig som en 3-4-3-formasjon. 44-åringen gjør det godt i tospann med Amund Skiri så langt i 2025-sesongen for KBK, fortsetter avisen.

Andre navn som nevnes er Thomas Myhre (Moss) og Jørgen Isnes.

LES OGSÅ: Solbakken: – Han er ute av landslaget hvis han ikke bytter klubb 

Ole-Jørgen Wiig

Les også