
Lillestrøm med smadring. Vant hele 7-0
Artikkelen fortsetter under annonsen
Nyhetsvarsel | Sportsbibelen
Lillestrøm har hatt en fantastisk seriestart og topper tabellen. Onsdag startet «Fugla» lovende i cupen også.
LSK, som har startet cupeventyret tidligere enn de andre Eliteserie-klubbene, hadde få problemer mot Eidsvold onsdag kveld og vant 7-0 – selv om de hvilte flere av sine beste spillere.
Eidsvold ligger på 6. plass i sin 4. divisjonsavdeling og holdt nullen i 21 minutter – så ble det en bratt nedoverbakke. Akor Adams og Frederik Holst sørget for 2-0-ledelse til pause.
Etter hvilen ble det verre for Eidsvold.
Den islandske spissen, Hólmbert Fridjónsson, har skaffet LSK viktige seire i Eliteserien så langt, og i cupen var han også frempå. Den tidligere Aalesund-spissen noterte seg for hattrick i den andre omgangen.
De fleste 1.-rundekampene i cupen spilles først om to uker.
LES OGSÅ: Molde-stjerne mister resten av sesongen
[advertisement container-size=»580×400″ adunit=»sportsbibelen/netboard» dimensions=»580×400,580×500″][/advertisement]