ROMSSA ARENA: Tromsøs hjemmebane.

Tromsø IL mister nok en viktig brikke i det sportslige apparatet.

Endre Nash har takket nei til et tilbud om å fortsette med spillerkartlegging i klubben. Nå kobles han til Vålerenga.

LES OGSÅ: Tidligere Brann-trener Rikard Norling har fått sparken

Daglig leder i TIL, William Frantzen, bekrefter til NRK at Nash ikke fortsetter.

– Det jeg kan si, er at Endre har fått et tilbud hos oss, og han har takket nei til det. Vi ønsker veldig gjerne å beholde Endre og er veldig glad for den jobben han har gjort. Vi har jobba grundig i lag med han for å finne veien videre. Han har nå takket nei. Det respekterer vi, sier Frantzen.

Nå kan det se ut som Nash følger etter tidligere sportssjef Lars Petter Kræmer-Andressen ut dørene på Romssa Arena.

Kræmer-Andressen forlot Tromsø 1. oktober for å bli ny sportsdirektør i Vålerenga.

Ifølge iTromsø har Nash fått tilbud om en tilsvarende rolle i Oslo-klubben. NRK skriver at de sitter på de samme opplysningene.

Nash bekrefter at han er i samtaler med en annen klubb, men vil foreløpig ikke si om det dreier seg om Vålerenga.

– Jeg er i dialog med en annen klubb. Men ingen ting er ferdigforhandlet der.

På spørsmål fra NRK om klubben er Vålerenga, svarer han:

– Det har jeg ingen kommentar til.

Må finne erstatter

Frantzen ønsker ikke å kommentere opplysningene om at Nash kan bli gjenforent med Kræmer-Andressen i Vålerenga.

Tromsø må dermed på jakt etter ny kompetanse til det sportslige apparatet.

Nash skulle etter planen reist til Senegal fredag sammen med TIL-kollega Tore Rismo for å se på aktuelle spillere. Etter beslutningen om å forlate klubben er det nå avklart at Rismo reiser alene.

LES OGSÅ: Henter trener med nesten 20 års erfaring fra norsk fotball

Ole-Jørgen Wiig

Les også