STORT MØTE: Wayne Rooney og Lionel Messi før Champions League-finalen mellom Manchester United og Barcelona i 2011.

39-åringen kombinerte storspill på banen med et destruktivt alkoholliv utenfor.

LES OGSÅ: Gammel kjenning vender tilbake til Bodø/Glimt

Med øyedråper, tyggegummi og aftershave forsøkte den tidligere fotballstjernen desperat å skjule fyllekjøret.

– Jeg gikk på trening, i helgen scoret jeg to mål, så fortsatte jeg å drikke i to dager i strekk, sier mannen med 53 landslagsmål for England.

Det hele kommer frem i et intervju med tidligere lagkamerat Rio Ferdinand.

Til tross for utroskap, sexkjøp og fuktig festing har én ting alltid stått stødig i Wayne Rooneys liv, nemlig kona Coleen. Hun møtte stjernen allerede som 12-åring, og siden de ble kjærester som 16-åringer har hun vært hans urokkelige klippe.

– Da jeg var 17, skjønte hun at jeg var litt ute av det, at jeg elsket både fotball og å gå ut. Hun så det veldig tidlig, og hjalp meg kontrollere det. Hun spurte «hva er det du driver med?», sier Rooney i intervjuet.

Han forteller at hvis det ikke hadde vært for kona, hadde han vært død. Hun har holdt han på rett kjøl i over 20 år, sier den tidligere stjernen.

– Hun visste at jeg var litt vill. Jeg elsket fotball og var besatt av det, men jeg elsket også å gå ut om kvelden, sier Rooney.

Rooney debuterte for Everton som 16-åring i 2002 og markerte seg senere i Manchester United. Etter spillerkarrieren har Rooney slitt som manager i flere klubber.

Nå har han endt opp bak mikrofonen som fotballekspert i BBC.

Rooney og kona har fire barn sammen.

LES OGSÅ: Treneren har fått sparken etter bare ni kamper

Redaksjonen

Les også