
Ole Gunnar Solskjær (51) blir ikke ny Molde-trener etter at Erling Moe fikk sparken.
Solskjær skal ha blitt kontaktet av Molde som er på trenerjakt for neste sesong.
LES OGSÅ: Horneland røper: Nærmer seg jobb i utlandet
Solskjær ble raskt linket til jobben da Moe måtte forlate Aker Stadion etter å ha tapt cupfinalen.
Ifølge VG skal 51-åringen ha gitt beskjed om at det ikke er aktuelt for ham å ta jobben.
Molde har skuffet stort de siste par årene med to femteplasser på rad. I tillegg til cupfinaletapet lørdag får ikke blåtrøyene delta i Europacup neste år.
Etter at Moe fikk sparken søndag lanserte Åge Hareide United-legenden som ny trener for MFK.
– Jeg ville kjørt rett til Kristiansund og tatt en prat med Ole Gunnar (Solskjær) med én gang. Jeg vet ikke om det er aktuelt for ham å jobbe i Norge nå, men jeg mener han ville vært den rette både for Molde og for landslaget når Ståle Solbakken skal gi seg, sa Hareide til Romsdals Budstikke.
Solskjær har tidligere ledet Molde i to perioder tidligere. Først fra januar 2011 til januar 2014, etter det dro han til Premier League og Cardiff City.
Han vendte tilbake til Molde året etter og trente MFK frem til desember 2018. Deretter tok han over Manchester United som midlertidig sjef.
51-åringen tilbrakte elleve år som spiller i Manchester United og scoret 126 mål på 366 kamper.
Han har den siste tiden blitt koblet til Norge-jobben som potensiell erstatter for Ståle Solbakken.
LES OGSÅ: Svenske blir ny hovedtrener for Stabæk
Ole-Jørgen Wiig