EKEBERG: Banen vannes før eliteseriekampen mellom KFUM og Molde på KFUM-Arena. Foto: Terje Pedersen / NTB

Oslo politidistrikt har pågrepet og siktet sju personer for grov korrupsjon og bedrageri knyttet til pengespill på fotballkamper.

Blant dem er spillere i Eliteserien, skriver VG.

LES OGSÅ: Mener Bodø/Glimt fortsatt har et stykke opp til Rosenborg

Oppdatering: Daglig leder i KFUM Oslo, Thor-Erik Stenberg, bekrefter til TV 2 at to av spillerne deres er siktet.

– Dette er selvfølgelig en sak vi på største alvor. Vi har ikke god nok oversikt til at vi kan kommentere all verden rundt hva denne saken handler om, men kan bekrefte at to av våre spillere er siktet i saken.

UT PÅ BANEN: KFUM-spillerne på egen hjemmebane.

Gule kort utdelt

Politiadvokat Sahd Iqbal i Oslo politidistrikt bekreftet tidligere fredag overfor VG at pågripelsene fant sted onsdag denne uken.

VG opplyser at To KFUM-spillere er siktet for grov korrupsjon og bedrageri knyttet til spill på fotballkamper.

Etterforskningen knyttet til gule kort utdelt i kamper med KFUM Oslo.

Politiadvokat Iqbal opplyser til VG at det er gjennomført ransakinger på flere adresser, og at politiet har gjort flere beslag som er relevante for saken.

Etterforskningen, som er i en tidlig fase, beskrives som høyt prioritert.

Usama Ahmad og Jonas Berge i Elden Advokatfirma representer to av de siktede, bekrefter de overfor NTB. Ingen av dem har anledning til å gi kommentar om saken på nåværende tidspunkt.

LES OGSÅ: Bodø/Glimt sikret ny kjempeutbetaling

KFUM:
Eliteseriekampen i fotball mellom KFUM Oslo og Viking FK på KFUM-Arena på Ekebergsletta.
Foto: Cornelius Poppe / NTB

Redaksjonen

Les også