CHAMPIONS LEAGUE 2011: John Obi Mikel (øverst fra venstre), David Luiz, Daniel Sturridge, Petr Cech, Branislav Ivanovic, Fernando Torres, Raul Meireles (nederst fra venstre), Juan Mata, Florent Malouda, Ashley Cole og Jose Bosingwa.

Tidligere Lyn-spilleren John Obi Mikel velger å avslutte landslagskarrieren. Onsdag tok han bronse med Nigeria i afrikamesterskapet.

– I en alder av 32 år er det på tid å avslutte landslagskarrieren og la ungdommen ta over. De gjorde en fantastisk jobb med å sikre bronsen i afrikamesterskapet, skriver Mikel i sosiale medier.

Den tidligere Lyn-spilleren står oppført med 89 landskamper. Mikel ledet Nigeria til gull i afrikamesterskapet i 2013 og OL-bronse i 2016.

Onsdag ble det bronse i afrikamesterskapet som følge av 1-0-seieren over Tunisia. Han var kun på banen i to kamper i mesterskapet.

Digger du sport og morsomme videoer? Følg Sportsbibelen på Instagram!

KAPTEIN: John Obi Mikel for Nigeria.

Redaksjonen

Les også