BRANN: Frederik Børsting.

Danske Frederik Børsting (30) vender tilbake til Aalborg.

Børsting har signert en toårskontrakt.

LES OGSÅ:  Molde snakket med to Eliteserie-trenere før Hoseth

AaB opplyser i en pressemelding at 30-åringen er tilbake i klubben.

Han tar dermed farvel med Vendsyssel som har terminert avtalen med ham.

Den tradisjonsrike danske fotballklubben rykket ned fra Superligaen denne sesongen.

– Det er deilig å være tilbake. Jeg er utrolig stolt og beæret over å ha fått muligheten til å være en del av neste kapittel i AaB. Målet er soleklart – AaB skal tilbake i Superligaen, og det er fullt fokus på det, sier Frederik Børsting.

– Jeg håper fansen er like glad for dette som jeg er. Jeg gleder meg til å spille på Aalborg Portland Park igjen og er bare stolt over å kunne trekke på meg AaB-drakten en gang til. Det kommer til å være fullt trøkk fra meg, så det håper jeg det også er fra dere, sier Børsting videre.

Børsting vendte hjem til Danmark vinteren 2024 etter å ha vært i Brann.

Da signerte han for Vendsyssel, men nå venter altså spill i 1. divisjon med Aalborg i stedet for 2. divisjon med Vendsyssel.

Børsting står med hele 234 kamper, 25 mål og 21 målgivende pasninger for Aalborg tidligere i karrieren.

LES OGSÅ: Tidligere Rosenborg-spiller solgt for over 30 millioner kroner

Ole-Jørgen Wiig

Les også