
Tirsdag ble det klart at drammenseren Tobias Gulliksen (22) er solgt fra svenske Djurgården, halvannet år etter at han kom fra Bodø/Glimt.
LES OGSÅ: Norge-stjerne forlater samlingen: – Det går ikke
Gulliksen har signert for den østerrikske toppklubben Rapid Wien i det som er en rekordovergang for østerrikerne.
Ifølge Expressen skal overgangssummen ha landet på nærmere 58 millioner kroner, inkludert bonuser.
Østerrikske Sky hevder dog at summen er noe lavere, i sjiktet rundt 3,8 millioner euro. Det tilsvarer rundt 45 millioner kroner, noe som uansett er et rekordkjøp for Rapid Wien.
Klubben leder den østerrikske ligaen etter fem kamper, to poeng foran RB Salzburg.
God i Sverige
Djurgården kjøpte Gulliksen fra Bodø/Glimt før 2024-sesongen, og siden har 21-åringen vært en av lagets viktigste brikker.
Gulliksen imponerte også i Europa for svenskene.
Forrige sesong ble han kåret til årets unge spiller i Conference League. Djurgården røk ut i semifinalen etter 5-1-tap sammenlagt for Chelsea – som gikk til topps i turneringen etter å ha slått Real Betis i finalen.
Denne sesongen har Gulliksen levert to mål og sju målgivende pasninger for et Djurgården som ligger midt på tabellen i Allsvenskan.
Gulliksen har en rekke aldersbestemte landskamper, men har til gode å debutere for A-landslaget.
LES OGSÅ: Dette kan bli Solskjærs neste trenerjobb
Ole-Jørgen Wiig


