
2025 har vært et mareritt for FK Haugesund.
Laget ligger sist i Eliteserien med ett poeng på syv kamper og er i tillegg ute av cupen etter å ha tapt mot OBOS-klubben Stabæk.
LES OGSÅ: Går kraftig ut mot Høgmo
Søndag ble det en ny, vond opplevelse da erkerival Viking vant hele 4-1 i derbyet på Haugesund Sparebank Arena.
I løpet av vinteren mistet FKH to kapteiner. Først forlot Egil Selvik FKH etter 2024-sesongen, før danske Anders Bærtelsen dro til Viking noen uker før seriestart. Midtstopperen ble utnevnt som ny kaptein før den overraskende overgangen til Stavanger.
Bærtelsen startet kampen for Viking søndag og var dermed med på ydmykelsen av gamleklubben. Før kampen uttalte 24-åringen at Haugesunds elendige sesongstart ikke akkurat kommer som et sjokk.
I et intervju med Aftenbladet forteller Bærtelsen at han ikke er overrasket over Haugesunds svake 2025 – og at det er flere og sammensatte grunner til hvorfor det har blitt sånn.
Bærtelsen kom til FKH før 2021-sesongen. Han spilte 94 kamper for klubben.
– Jeg forventet mer hat enn det har vært. Det har selvsagt vært noe, men det var jeg forberedt på, forteller Bærtelsen om forholdet til FKH-fansen etter Viking-overgangen.
LES OGSÅ: Bekrefter: Smerud ferdig etter kun ti uker
@sportsbibelen Niva er på plass i Bodø #sportsbibelen #bodø #europaleague #wwk ♬ original sound – Sportsbibelen
Ole-Jørgen Wiig