Landslagssjef Ståle Solbakken bekrefter at Egil Selvik står mot Portugal søndag.
Til TV 2 etter kampslutt var det en åpenhjertig Solbakken som forteller at endringen på keeperplass ble planlagt før Wales-kampen.
LES OGSÅ: KFUM Oslo sier nei til historisk mulighet
– Nå skal jeg si akkurat hva som er planen. Det har jeg ikke fortalt noen andre, så jeg får ta det direkte på TV 2. Det er at vi hadde en god snakk med Egil (Selvik). Han fikk beskjed da de fikk laget om at han skal stå mot Portugal søndag, var Solbakkens svar da han ble spurt om status på keeperplass.
– Betyr det at han er Norges nye førstekeeper?
– Nei, det går på prestasjoner. Vi var enige før kampen her om at Selvik må få den sjansen. Det har han fortjent, men samtidig så gjorde ikke Nyland en dårlig kamp her i dag. Han gjorde noen fine redninger, men det blir viktig for ham å få minutter i Bundesliga, fortsatte Solbakken.
Selvik har for det meste slitt benken for Nyland, men han spiller fast i klubblaget Brest. Han hadde mange gode redninger da han fikk stå VM-kampen mot Frankrike, selv om Norge tapte 1-4 med et tilnærmet rent reservelag.
Ledet, men tapte
Norge tapte 1-2 i Cardiff etter en snuoperasjon fra vertene. Oscar Bobb sendte Norge i føringen etter en utsøkt pasning fra Martin Ødegaard, men Daniel James utlignet for Wales før pause.
Andreomgang ble et rent mareritt for Norge som fikk Torbjørn Heggem utvist etter bare noen sekunder. På det påfølgende frisparket sendte Neco Williams Wales i føringen.
Nyland klarte ikke å forhindre skuddet som gikk i keeperhjørnet.
Etter utvisningen og 2-1-scoringen var det Wales som hadde de største sjansene. Nyland leverte flere gode redninger og til slutt kastet Solbakken inn Antonio Nusa og Jørgen Strand Larsen. Det ga Norge ny gnist, uten at det førte til scoring.
Portugal borte avslutter den intense samlingen med den fjerde kampen på elleve dager. Oppgjøret spilles i Porto klokken 20.45 søndag.
LES OGSÅ: Norsk fotball: Fire klubber får poengtrekk
Ole-Jørgen Wiig
