
VAR kom i fokus flere ganger under eliteseriekampen mellom Rosenborg og Kristiansund torsdag.
Kristiansund ble redusert til 10 mann etter bare noen minutter spilt, men sikret uavgjort og 1-1 etter drama på overtid.
LES OGSÅ: BBC: Engelsk klubb interessert i Knutsen
– Det er sykt at dette blir 1-1. Det er det sykeste jeg har vært med på. At det går an å ha så uflaks, sa Sverre Nypan til TV 2 etter kampen.
Gjestene fra Nordmøre fikk en blyting start på kampen da de ble redusert til ti mann allerede etter seks minutter.
[hfcm id="5"]Marius Olsen felte Ole Sæter som var på vei gjennom alene med keeper. Stopperen fikk først gult kort, men etter at dommer Mohamed Aslam tok en titt på VAR-skjermen ble kortet omgjort til rødt.
Én mann mer til tross, Rosenborg kom til flere sjanser i første omgang, men lagene gikk til pause på stillingen 0-0.
Etter hvilen tok det ikke lang tid før Noah Holm styrte ballen i mål med pannebrasken, men dommeren dømte frispark utover.
For andre gang tok dommeren VAR-skjermen i bruk, men stod på avgjørelsen.
Etter timen spilt kunne imidlertid Holm og Rosenborg slippe jubelen løs da 23-åringen satte inn 1-0 fra kort hold.
Målet ble først avblåst for offside, men ble stående etter nok en VAR-sjekk.
Nypan trodde han satte inn 2-0 fem minutter på overtid, men målet ble avblåst på offside.
Drama på overtid
Så, like etterpå, gikk Kristiansunds Alioune Ndour ned i feltet.
Kristiansund fikk straffe, som samme mann enkelt satte i mål.
Dermed endte oppgjøret 1-1.
Trønderne står nå med tre seire og to uavgjort på sine fem første kamper.
LES OGSÅ: Tror Eliteserie-trener snart kan være ferdig
Redaksjonen

