LEGENDE: Alan Shearer på St. James' Park i Newcastle. / Reuters.

Newcastle United sliter i Premier League.

Legenden Alan Shearer tror ikke at manager Eddie Howe blir værende til neste sesong.

LES OGSÅ: – Hadde han spilt i Glimt, ville han kostet 100 millioner

Etter 33 runder ligger Newcastle på en særs skuffende 14. plass etter et dramatisk fall fra fjorårets høydepunkt med Champions League-plass.

Luften har tilsynelatende gått helt ut av ballongen den siste perioden og lørdag kom et nytt bunnpunkt da de tapte 1-2 hjemme mot Bournemouth.

Fasit er tre strake 2-1-tap, inkludert et smertefullt nederlag mot erkerival Sunderland.

Etter tapet lørdag var det en tydelig preget Howe i intervjusonen.

– Vil han fortsette?

Shearer frykter nå for Howe sin fremtid på Tyneside.

– Uansett hvor tøft det er for Eddie, vet jeg ikke hva som kommer til å skje med ham, sier Shearer i podkasten The Rest is Football.

– Jeg hørte intervjuet hans etterpå, jeg så ham på sidelinjen og jeg tenkte bare: Vil han fortsette? Får han muligheten til å fortsette?, fortsetter han.

Shearer mener at dersom det er mulig, ønsker han at Howe blir værende. Samtidig er han tydelig på hva han selv tror vil skje.

– Jeg ser dessverre ikke Eddie Howe som Newcastle-trener neste sesong. Når jeg ser intervjuet hans, er jeg ikke sikker på at det er nok kampvilje der.

Samtidig retter legenden kritikk mot spillerne og mener de ikke har kjempet for treneren sin.

Newcastle møter Arsenal på Emirates i neste ligakamp.

LES OGSÅ: Trener gir opp sesongen: – Vi har feilet

NUFC: Newcastle-manager Eddie Howe. / Reuters

Ole-Jørgen Wiig

Les også