Etter å ha blitt benket for tredje kamp på rad, går Mohamed Salah nå knallhardt ut mot Liverpool. Han sier han føler seg sviktet og antyder at noen internt i klubben ønsker ham vekk og rett i etterkant av lørdagens 3–3-oppgjør mot Leeds United der Salah ble sittende hele kampen som ubenyttet innbytter, bekreftet Salah at han har mistet tilliten til ledelsen.
Han hevder at han blir gjort til syndebukk etter den svake perioden for Liverpool:
Situasjonen er rett og slett ikke akseptabel for meg. Jeg forstår det ikke. Det er som om jeg blir kastet enda mer under bussen. Jeg tror ikke jeg er problemet. Jeg har gjort så mye for denne klubben. Jeg trenger ikke kjempe for plassen min hver eneste dag, for jeg har fortjent den. Jeg har jobbet meg til den.
LES OGSÅ: Høgmo-suksessen fortsetter
Salah mener også at klubben har brutt løfter som ble gitt da han signerte en ny kontrakt. Han sier at avtalen han forhandlet fram inneholdt garantier som aldri ble oppfylt.
Kastet under bussen
Det koker i media, og mange tolker uttalelsene som et klart signal om at forholdet mellom Salah og klubben kan være i ferd med å rakne. Selv om han signerte en ny kontrakt så sent som i april 2025, sier han at dynamikken rundt ham i klubben har endret seg dramatisk:
Det virker som klubben kaster meg under bussen – det er slik jeg føler det.
Om forholdet til manager Arne Slot sier han:
Vi hadde et godt forhold før — plutselig er det borte. Jeg har sagt flere ganger at jeg har et godt forhold til manageren, og nå har vi plutselig ikke noe forhold lenger. Jeg vet ikke hvorfor.
Arne Slot på sin side forsvarte å ikke bruke Salah i lørdagens kamp:
Det handlet mer om å kontrollere kampen da vi ledet 3–2, og vi trengte ikke flere mål. Normalt, når vi trenger et mål, som forrige uke mot Sunderland, da setter jeg inn Mo.
Da Arne Slot vant ligaen med Liverpool i 2023/25 sesongen som var Arne Slot sin første som Liverpool manager, scorte Salah 29 mål og ble toppscorer i Premier League.
Siste kamp for Liverpool
Ifølge flere medier kan neste kamp lørdag 13 desember mot Brighton & Hove Albion bli Salahs siste for Liverpool før han reiser til landslagsspill og Afrikamesterskapet.
For bare måneder siden så alt lyst ut: Salah fornyet kontrakten, scoret mål som vanlig og var en nøkkelspiller da Liverpool tok ligatittelen.
LES OGSÅ: Opta: Norge på topp ti over mulige VM-vinnere
Salah, som nå er 33 år gammel, har vært i Liverpool siden 2017 og har scoret 250 mål på 420 kamper for klubben, hvorav 190 av målene har kommet i Premier League. Han har også blitt toppscorer i Premier League fire ganger i løpet av sine år på Anfield.
Nå befinner klubben og stjernespilleren seg i noe som ligner en akutt krise. Den dramatiske vendingen ryster både klubb og fans, og åpner døren igjen for spekulasjoner om fremtiden og overgangsrykter til Saudi Arabia.
Prem Norøm

