
Liverpool-yndlingen Mohamed Salah reagerer på Anfield-publikummets buing mot Trent Alexander-Arnold.
Nylig bekreftet Alexander-Arnold at han forlater Liverpool ved sesongslutt. Hans neste klubb får ham vederlagsfritt, og mye tyder på at det blir Real Madrid.
LES OGSÅ: – Stjernespiller vraker gigantklubber. Vil signere for Liverpool
Det har skapt sinne og frustrasjon i Liverpools supportermiljø. Forrige helg var det mange som buet da høyrebacken slapp til som innbytter i 2-2-kampen mot Arsenal.
– Jeg synes fansen var harde mot ham. Han fortjente å bli behandlet på best mulig måte, for han har gitt dem alt, sier Salah til Sky Sports og fortsetter:
– Jeg ble overrasket. Det er ikke sånn vi oppfører oss som Liverpool-fans. Dette er en som har gitt alt for deg i 20 år. Jeg håper det endrer seg i neste kamp, mot Brighton eller i sesongens siste kamp, for han fortjener en avskjed.
Alexander-Arnold er født i Liverpool og vært i klubben siden han var seks år. Med tiden ble han en av verdens beste i sin posisjon og sentral på Liverpools vei tilbake mot toppen.
26-åringen har vunnet to Premier League-titler og spilt tre Champions League-finaler (seier i 2019).
Salah mener Alexander-Arnold fortjener å bli husket for alt han har fått til.
– Han har gjort mye for byen og for klubben, og han er sannsynligvis en av de beste spillerne i klubbens historie.
Egypteren har forståelse for at lagkameraten vil prøve noe nytt.
– Jeg tror han trengte en ny utfordring. Han snakket med meg om det, og det er helt klart hans avgjørelse. Han er 25-26 år gammel og har vunnet alt to eller tre ganger. Hva mer kunne han gjort?
LES OGSÅ: De Bruyne sier nei: – Gir ingen mening
Redaksjonen