Britisk politi skal ha iverksatt etterforskning etter at telefonnumrene til en lang rekke Premier League-profiler skal ha havnet i uvedkommendes hender.

Det er avisen Daily Mail som skriver om lekkasjen som skal ha funnet sted.

LES OGSÅ: Ohi Omoijuanfo (31) klar for ny klubb

Den skal igjen ha ledet til at flere av de aktuelle spillerne har blitt forsøkt lurt av svindlere, ifølge avisen.

Den hevder videre å kjenne til at klubber på tvers av den engelske toppdivisjonen og mesterskapsserien jobber sammen for å stanse forsøkene på bedrageri.

Daily Mail skriver videre at polititjenestemenn med spesialkompetanse er koblet på saken.

Spillerne i de to ligaene skal være advart mot at de kan bli utsatt for svindelforsøk. Det er gått ut en felles oppfordring om å ikke besvare henvendelser fra ukjente numre.

Flere spillere skal allerede ha blitt forsøkt lurt. De første forsøkene fant angivelig sted ved starten av inneværende sesong.

Svindlerne skal ha forsøkt å lure til seg personlige data.

Inntil videre skal ingen ha klart å avdekke hvordan fotballstjernenes telefonnumre har kommet på avveie.

LES OGSÅ: Rekdal mister AaFK-profil: Gjør som Ødegaard og Wolff Eikrem

Redaksjonen

Les også