
Britisk politi skal ha iverksatt etterforskning etter at telefonnumrene til en lang rekke Premier League-profiler skal ha havnet i uvedkommendes hender.
Det er avisen Daily Mail som skriver om lekkasjen som skal ha funnet sted.
LES OGSÅ: Ohi Omoijuanfo (31) klar for ny klubb
Den skal igjen ha ledet til at flere av de aktuelle spillerne har blitt forsøkt lurt av svindlere, ifølge avisen.
Den hevder videre å kjenne til at klubber på tvers av den engelske toppdivisjonen og mesterskapsserien jobber sammen for å stanse forsøkene på bedrageri.
Daily Mail skriver videre at polititjenestemenn med spesialkompetanse er koblet på saken.
Spillerne i de to ligaene skal være advart mot at de kan bli utsatt for svindelforsøk. Det er gått ut en felles oppfordring om å ikke besvare henvendelser fra ukjente numre.
Flere spillere skal allerede ha blitt forsøkt lurt. De første forsøkene fant angivelig sted ved starten av inneværende sesong.
Svindlerne skal ha forsøkt å lure til seg personlige data.
Inntil videre skal ingen ha klart å avdekke hvordan fotballstjernenes telefonnumre har kommet på avveie.
LES OGSÅ: Rekdal mister AaFK-profil: Gjør som Ødegaard og Wolff Eikrem
Redaksjonen