
Norge er ute av EM etter å ha tapt 2-1 for Italia onsdag kveld i sveitsiske Genève.
Kvartfinalen inneholdt flere vonde øyeblikk for Norge.
LES OGSÅ: Johaug bekrefter tilbud: Har sagt ja
Kaptein Ada Hegerberg misset på straffespark for andre gang i EM. Bommen skjedde på stillingen 0-1.
Norge havnet også under for tredje gang, men Hegerberg slo tilbake med utligningsmålet etter 66 minutter.
Norge jagde vinnermålet, men det var italienske Cristiana Girelli som i det 90. minutt headet inn vinnermålet fra kloss hold.
Etter kamp var TV 2s fotballekspert Erik Thorstvedt spesielt kritisk til Norges høyreside i førsteomgang.
– Det rareste av alt var at høyresiden vår fungerte ekstremt dårlig i første omgang, og vi klarte ikke å få tak på det før i andre. Thea Bjelde var jo i «the middle of nowhere», sa Thorstvedt til landslagssjef Gemma Grainger etter kampslutt.
– Jeg vil ikke si at Italia lykkes. De scoret ikke i første omgang. Vi fikk gitt beskjed og vi var mye bedre i andre omgang, svarte Grainger.
Nådeløs
Etter endt prat med en nedbrutt landslagssjef, så fortsatte diskusjonen mellom TV 2s eksperter.
– Gemma er en konservativ trener, det vet vi. Og det er lett for oss som står på utsiden, som ikke trenger å ta ansvar for noe som helst, å bare si at vi skulle gjort masse bytter. Men jeg ville ha byttet ut Thea Bjelde etter 20 minutter. Det er ikke tull engang. Det ville jeg ha gjort, sa Thorstvedt og fortsatte:
– Men du ser at hun spiller seg inn i kampen igjen og har noen bra offensive bidrag. Men vi er ute, «thats the bottom line», avslutter han.
Norge er nå uten medalje i seks mesterskap på rad.
LES OGSÅ: Eliteserieklubb har fått dødsstøtet: – De rykker ned!
Ole-Jørgen Wiig


