OL: Kristine Stavaas Skistad fra Norge under langrenn sprint finaler på Tesero stadium under vinter-OL i Milano Cortina 2026. Foto: Lise Åserud / NTB

Kristine Stavås Skistad mislyktes på OL-sprinten.

Nå har hun reist hjem fra OL, bekrefter landslagssjef Per Elias Kalfoss til TV 2.

LES OGSÅ: Stjernekeeper ferdig i klubben med umiddelbar virkning

Skistad hadde ingen god opplevelse på sprinten onsdag og ble fragått av svenskene i finalen.

Hun endte på en femteplass.

Nå er OL-eventyret i Italia over for hennes del. Hun går dermed ikke sprintstafett kommende onsdag.

TV 2s skiekspert, Petter Skinstad, er ikke overrasket.

– Det er helt naturlig at hun reiser hjem, for selv med sølv i VM-sprinten i fjor var hun dessverre helt sjanseløs mot kapasitetssterke svensker i teamsprinten i Granåsen. Da er det helt rett av Skiforbundet å prioritere andre typer løpere til teamsprinten, der jeg tror de veier flere alternativer opp mot hverandre, sier Skinstad til kanalen.

Kalfoss sier at dialogen med Skistad var positiv.

– Jeg opplevde at det var fint. Jeg hadde en prat med Kristine på morgenen før hun dro. Min opplevelse var at hun var lettet og syns det var greit å komme hjem i stedet for å gå her og vente.

Også Oskar Opstad Vike, Ingrid Bergene Aabrekk og Milla Grossberghaugen Andreassen drar hjem, ettersom de ikke er aktuelle for flere øvelser.

LES OGSÅ: Bekrefter: Fagermo har fått ny fotballjobb

Redaksjonen

Les også