
Bodø/Glimt sjokkerte fotball-Europa igjen da storheten Lazio ble slått ut i egen lekegrind skjærtorsdag.
Nå venter et hardt presset Tottenham i semifinalen av Europa League.
LES OGSÅ: Kjempenedtur for tidligere Bodø/Glimt-profil
Og kan Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen bli den neste treneren til Tottenham?
Det spekulerer Nettavisen-kommentator, Morten P, i.
Tottenham har hatt en turbulent sesong i Premier League, noe som har satt manager Ange Postecoglou under et hardt press.
Mange mener at Europa League-håpet er det eneste som gjør at han fortsatt har Spurs-jobben. Og dersom Glimt skulle slå ut Premier League-klubben, vil det være prikken over I’en på en skandaløs Spurs-sesong.
«Blir Tottenham slått ut av en liten norsk klubb med tilholdssted nord for polarsirkelen, er Ange Postecoglou mest sannsynlig ferdig. Hvis så skjer – hvorfor ikke prøve seg på treneren som beseiret dem, og som har gjort den lille norske klubben til en av Europas store snakkiser», skriver Morten P i en kommentar.
I løpet av de siste årene har Knutsen blitt koblet til en rekke klubber.
Ajax, Norwich og Swansea City har alle vært nevnt i utenlandske aviser – i tillegg til Rosenborg.
Etter alle solemerker skal Tottenham ut på managerjakt dersom Spurs taper over to kamper mot den norske giganten.
«Selv om Bodø/Glimt-treneren ikke har Premier League-erfaring, har han veldig mye annet.», skriver han videre.
«Om ikke det får Norges beste trener til å rykke fram i køen, hva da?»
LES OGSÅ: Disse Bodø/Glimt-spillerne mister Tottenham-kampen
Redaksjonen