Nyhetsvarsel | Sportsbibelen
Tidligere Bayern München-spiller Owen Hargreaves mener gamleklubben er det eneste laget som kan stoppe Manchester City i Champions League denne sesongen.
Hargreaves, som også har spilt for nettopp City, holder Pep Guardiolas mannskap som favoritt til å stikke av med troféet i Europas gjeveste klubbturnering.
– Av alle lagene som er igjen har Manchester City størst sjanse til å vinne Champions League. De har fått orden på forsvaret, så jeg ser ikke lenger svakheter i laget. De slipper nesten ikke inn mål, og samtidig scorer de mange, sier Hargreaves ifølge avisen Daily Mail og fortsetter:
– Bayern München kan stoppe Manchester City, men det er det eneste laget jeg ser for meg kan gjøre det. Hvis City har en dårlig dag, noe de nylig hadde mot Manchester United i Premier League, kan også de tape kamper.
LES OGSÅ: Denne fotballskoen er populær blant superstjernene


Guardiola tviler på «kvadrupel»
Manchester City kan skrive historie som første engelske lag med fire titler på én sesong, men manager Pep Guardiola tror ikke det kommer til å skje.
Laget leder Premier League suverent, skal spille finale i Ligacupen, er i kvartfinalen i FA Cupen og videre i Champions League.
– Fire titler har aldri skjedd før, og jeg tror ikke det kommer til å skje denne sesongen med situasjonen vi har nå, sa Guardiola tidligere denne uken.
Han viste til at ingen engelske lag har klart å vinne alle de fire titlene i én og samme sesong. Skotske Celtic gjorde det i 1967.
– Jeg vet ikke hva som skjer på slutten av sesongen, men normalt går det ikke. Laget vi har akkurat nå er verre enn de tidligere, for de lagene har vunnet mye, mens dette ikke har vunnet noe som helst. Vi vurderes ut fra trofeene vi vinner. De tidligere lagene har vunnet. Dette laget må bevise at det kan, fortalte Guardiola.
LES OGSÅ: Denne fotballskoen er populær blant superstjernene

Christian August Cederblad
