
Tidligere Manchester City-stjerne Kevin De Bruyne (33) er straks klar for ny klubb.
LES OGSÅ: Norge-beskjed: Solbakken advarer Rosenborg-stjerne
33-åringen, som herjet for Belgia i kampen mot Wales nylig, er kun et tidsspørsmål unna å bli presentert som ny Napoli-spiller.
Det opplyser overgangseksperten Fabrizio Romano. Også italienske Gazzetta dello Sport skriver at De Bruyne-nyheten blir snart offentliggjort av den ferske Serie A-mesteren.
De Bruyne er angivelig enig med Napoli om en toårsavtale, med opsjon på ett år til.
Han vil gjennomføre den medisinske testen torsdag.
Kontrakten hans med City utløper i utgangspunktet ut 30. juni, men han har tidligere uttalt at han ikke kommer til å spille klubb-VM for City.
– Det gir ingen mening, men jeg tror det er det som skjer når man presser inn nye turneringer midt i en kontraktssituasjon. På en måte er jeg nødt til å ta vare på meg selv, for hvis jeg blir skadet i klubb-VM – hva gjør jeg da? Det er ingen som vil ta seg av meg på det tidspunktet, uttalte De Bruyne for noen uker siden.
LES OGSÅ: Tidligere Rosenborg-spiller solgt for over 30 millioner kroner
BREAKING: Kevin De Bruyne to Napoli, here we go! Final green light arrives from Belgian star to join Italian champions.
Two year deal + option agreed, medical and formal steps to follow for KDB to become Napoli player.
Massive signing for Napoli, planning for more to come. pic.twitter.com/BNPQzai26r
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 11, 2025
Ole-Jørgen Wiig