
Forrige uke kom nyheten om at skotske Andy Robertson (32) forlater klubben etter sesongen.
Robertson forteller at Liverpool ikke tilbød ham en ny kontrakt.
LES OGSÅ: Ornstein: Avgjørelsen om Arne Slot er tatt
Venstrebacken kunngjorde torsdag at han vil avslutte sitt ni år lange opphold på Anfield når kontrakten hans utløper i sommer.
– Det betyr at jeg slipper å lyve til alle (om fremtiden min), så det er en lettelse, sa Robertson, ifølge Sky Sports.
Skotten ble signert fra Hull City i 2017.
I løpet av tiden på Anfield har han vunnet Premier League (to ganger), Champions League, FA-cupen, ligacupen (to ganger), klubb-VM, Uefas supercup og den engelske supercupen (Community Shield).
– Det er ikke slik at jeg har takket nei til en kontrakt eller noe sånt – det lå ingen kontrakt på bordet. Det var en samtale vi alle hadde. Det handlet om: «Ok, dette er hva jeg ønsker å gjøre. Jeg vil spille, og jeg mener jeg fortsatt har nivået inne.» Jeg synes jeg har vist det denne sesongen.
Robertson har blitt koblet til Tottenham denne sommeren.
– I fjor sommer var det ganske nært, og jeg bestemte meg for å bli. Det samme gjaldt i januar, sier Robertson om situasjonen.
– Jeg vil prøve å få avklart fremtiden min før heller enn senere. Jeg ønsker ikke å gå inn i VM med noe hengende over meg. Per nå er det ingenting klart. Vi får se hva fremtiden bringer.
LES OGSÅ: Bodø/Glimt-duo har spilt seg ut av Norges VM-tropp
Ole-Jørgen Wiig

