VM: Ståle Solbakken.

Høyreback Julian Ryerson kan komme i spill i søndagens VM-åttedelsfinale mot Brasil.

Samtidig har Marcus Holmgren Pedersen slitt med «hosting og harking».

LES OGSÅ: Knutsen og Glimt mister enda en støttespiller

Det sa landslagssjef Ståle Solbakken på pressekonferansen etter lørdagens trening.

– Han (Ryerson) har trent som de andre de to siste dagene, men har ikke den ballasten som de andre. Han har vært smertefri i to dager, men det er litt rusk på den plassen (høyreback), for det er andre (Pedersen) som hoster litt. Uansett hvordan vi velger å sette det opp, er det ikke sikkert at vedkommende spiller 120 minutter hvis det blir så mye, sa Solbakken.

Om Pedersen sa Solbakken:

– Han er ikke dødssyk, altså. Alle var på trening, men det har vært litt hosting og harking, og han har vært litt sliten de siste dagene. Det er ikke krise. Flere har opplevd det under oppholdet, og ingen har stått over trening unntatt Jørgen (Strand Larsen) for tre uker siden.

Vending

Ryerson ble testet på fredagens og lørdagens trening på Norges treningsbane i East Hanover i New Jersey.

Landslagslege Ola Sand uttalte seg til norske medier underveis i fredagens trening og var da ikke spesielt optimistisk med tanke på å få Ryerson bli klar til søndagens kamp, men nå er det åpning for et comeback. Likevel ville ikke Solbakken ta noe for gitt.

– Han har gjort det de andre har gjort de siste dagene, men det har vært 37 grader, så vi har ikke akkurat trent for fullt, påpekte han.

Ryerson måtte ut med skade i det 13. minutt av seierskampen mot Senegal. Siden har det vært høyst usikkert om sørlendingen ville være aktuell for mer spill for Norge under sluttspillet.

Det er en lårskade som har plaget Borussia Dortmund-stjernen.

Norge-feber

Norge står foran en tøff utfordring, men troen på ny, norsk seier lever. Hos Unionbet tilbys det nå 4.20 i odds dersom Norge går seirende ut av oppgjøret mot Brasil.

LES OGSÅ: Molde-profil klar for Tromsø

Redaksjonen

Les også