I MILANO: Bodø/Glimts Kasper Høgh under mesterligakampen i fotball mellom Inter Milan og Bodø/Glimt på Stadio San Siro. Foto: Terje Pedersen / NTB

25 år gamle Kasper Høgh storspiller i Bodø/Glimt.

Suksessen i Champions League har for alvor satt ham i posisjon til å bli tatt ut på det danske landslaget.

LES OGSÅ: Bekrefter: Selnæs mister kapteinsbindet i RBK

Og for Høgh selv ville det vært en drøm i oppfyllelse dersom det skjer.

Det forteller han til dansk Viaplay, ifølge Bold.

– Det vil bety veldig mye. Dere kan nok høre på meg at det er et ømt punkt. Det er min største drøm, sier Glimt-stjernen.

Høgh avslører også at han har vært i dialog med den danske landslagssjefen Brian Riemer ved et par anledninger.

– Vi hadde en telefonsamtale i fjor, hvor det gikk ganske bra, og etter det fløt ting litt videre, sier Høgh.

– Jeg sier ikke at det var grunnen, men jeg hadde en god læringsperiode. Og så fikk jeg en fin melding etter at vi gjorde det bra mot Inter, så det varmer og betyr mye.

Høgh har vært brennhet i Champions League. Dansken har scoret fire mål og levert tre målgivende pasninger på ti kamper.

Totalt for Bodø/Glimt står han med 44 mål på 86 kamper.

MÅL: Bodø/Glimts Kasper Waarst Høgh feirer sin 1-0 scoring under UEFA Champions Leauge Playoff-kampen mellom Bodø/Glimt og Sturm Graz på Aspmyra stadion.
Foto: Mats Torbergsen / NTB

Spiller om VM-plass

I mars skal danskene ut i avgjørende kvalikkamper som bestemmer VM-skjebnen.

Danmark møter Nord-Makedonia i Parken 26. mars.

Hvis Danmark vinner og går videre møter de enten Irland eller Tsjekkia.

Og med i troppen skal Høgh, mener Danmark-legendene Michael Laudrup og Preben Elkjær.

– Høgh er i fantastisk form. Når Danmark skal sikre VM-plassen, trenger vi spillere som leverer umiddelbart, sa Elkjær, ifølge TV 3 Sport, for to uker siden.

– Man kan ikke ta med tre-fire vi kjenner, hvorav to kommer rett fra skade. Nei, vi må ha spillere som kan levere umiddelbart, sa Laudrup.

LES OGSÅ: Tøff beskjed: – Han har spilt seg ut av Norge-troppen

DANMARK: Rasmus Højlund ferier scoring mot Skottland. / Reuters

Ole-Jørgen Wiig

Les også