Erik ten Hag (54) har nylig blitt lansert som ny trener for Borussia Dortmund.

Flere medier har hevdet at nederlenderen er ønsket av Dortmund som erstatter for Nuri Sahin (36).

LES OGSÅ: Avis: Even Hovland nær ny klubb

Og onsdag morgen ble det bekreftet at Sahin er ferdig som Dortmund-trener. Avgjørelsen kom etter tirsdagens 1-2-tap borte mot Bologna i Champions League.

Men ten Hag kommer ikke til å takke ja til jobben, erfarer The Athletic-journalist Laurie Whitwell.

Han skriver at 54-åringen ikke ønsker å ta over et lag midt i sesongen og vil heller vente til sommeren.

«Forstår det slik at Erik ten Hag har ingen planer om å returnere til trenerbenken før juli», skriver Whitwell på X.

Ten Hag fikk sparken i Manchester United i slutten av oktober.

Tullberg tar over

Sahin tok i juni over som hovedtrener for Dortmund etter at Edin Terzic sa opp jobben. Han hadde tidligere jobbet som assistent for nettopp Terzic, men hadde ingen erfaring som hovedtrener.

Dortmund har opplyst i egne kanaler at Mike Tullberg (39) tar over laget på midlertidig basis. 39-åringen takket nei til Brann-jobben i starten av januar etter å ha vært i møter med Brann-ledelsen i Bergen.

Tullberg har vært trener for tyskernes U19-lag siden 2020.

Dortmund ligger på en skuffende 10. plass i Bundesligaen.

Gultrøyene står med 7-4-7 og har tre strake tap i serien.

LES OGSÅ: Ny trenerjobb for Tom Nordlie

Ole-Jørgen Wiig

Les også