
Morten Ågnes Konradsen forlater FK Haugesund. Lørdagens kamp mot HamKam ble hans siste.
29-åringen opplyser at han trenger en pause.
LES OGSÅ: Skandaleresultat for Solskjær
– Dette er en beslutning som har vokst frem over tid. Jeg har kjent på manglende motivasjon en god stund og på lysten til å gjøre noe annet enn å spille fotball. Jeg har hatt dialog med klubben over lang tid og vi ble enige tidligere i sommer om at HamKam-kampen ville bli min siste i FKH, sier Konradsen til klubbens hjemmeside.
Også i et intervju med TV 2 før avspark fortalte han om samtalene han har med FKH som ligger sist på tabellen.
– Det er en prosess som har pågått mellom meg og klubben, så det ser ut som det blir min siste kamp for Haugesund, sier Konradsen til kanalen.
Årsaken til den svært overraskende exiten kaller han sammensatt.
– Jeg har landet på at jeg trenger en pause. Jeg vil ikke si at jeg legger endelig opp, det vil jeg ikke, men trenger en pause og utforske litt andre ting, sier 29-åringen.
Konradsen har en fortid i både Bodø/Glimt og Rosenborg.
Haugesund tapte 0-3 for HamKam lørdag.
Redaksjonen

