Odds daglige leder, Espen Bugge Pettersen, bekrefter til TA at kontraktstilbudet til Rafik Zekhnini (27) ikke gjelder lenger.
Tålmodigheten er over.
LES OGSÅ: – Én spiller topper Glimts ønskeliste for 2026
Årsaken er at Zekhnini ikke har svart på Odds kontraktstilbud.
Nå gjelder ikke det tilbudet lenger, forteller Bugge Pettersen, som er daglig leder i Odd.
– Han fikk et tilbud for lenge siden, uten at det var frist med en dato, men vi var enige om å komme i mål innen kort tid. Og det er lenge, lenge, lenge siden, ja mange måneder siden, så sånn sett er ikke det tilbudet på bordet lenger med tanke på gyldighet. Det handler om rimelighet, sier Bugge Pettersen til Telemarksavisen.
Zekhnini signerte en ettårskontrakt med Odd i april i fjor. Han kom dermed tilbake til klubben han forlot som 19-åring i 2017.
27-åringen var ønsket med videre, men stillheten gjør at Odd ser seg nødt til å gå videre.
– Når han velger å ikke takke ja til det, så går tiden og det gir signaler om at han først og fremst ser etter noe annet – og da gjør vi det samme. Jeg sier ikke at det ikke blir noe, men vi gidder ikke å gå rundt og vente på spillere når man er langt over det som er normal akseptfrist på et tilbud, sier Bugge Pettersen.
– I utgangspunktet er det «way past due», som man sier på engelsk (langt forbi fristen). Det er ikke sånn at man kan få et tilbud og så svare et halvt år seinere, fortsetter han.
Odd hadde en svært skuffende sesong i OBOS-ligaen.
Laget endte på en 9. plass og tapte 5-2 for jumbolaget Skeid i siste kamp.
Zekhnini forlot Norge og fulgte proffdrømmen i italienske Fiorentina for ni år siden. Senere gikk turen til Rosenborg, Twente, Lausanne, Molde og Sarpsborg 08.
Etter 2024-sesongen ble han fristilt av Sarpsborg 08.
LES OGSÅ: Magne Hoseth klar for ny klubb
Ole-Jørgen Wiig






