Tidligere Fulham-manager Felix Magath er ferdig i den kinesiske klubben Shandong Luneng.
Magath kom til klubben i 2016, men nå skal begge parter være enige om å avslutte samarbeidet, skriver bold.dk.
Den kontroversielle treneren hadde Hangeland i Fulham og i ettertid kom det frem en utrolig ostehistorie. Magath skal ha anbefalt Hangeland å bruke ost til å behandle en lårskade.
Ostehistorien ble først kjent gjennom en artikkel i The Guardian om Magaths snodige metoder som Fulham-sjef. Hangeland har sagt at Magath ikke hadde tro på klubblegen Stephen Lewis’ ekspertise, og at han i stedet sendte materialforvalteren til nærmeste supermarked for å kjøpe ost for å behandle nordmannens skade.
I tillegg har den tidligere landslagskapteinen gått hardt ut mot Magath og hans lederstil.
Ex @FulhamFC man Brede Hangeland on the time Felix Magath told him to rub cream cheese onto a dead leg & call his mum! 6pm @SkySports 1 #FFCpic.twitter.com/Y2FzO4MYSw
— PL Predictions (@SkySportsPLP) March 31, 2017
Magath har tidligere trent både Bayern München og sist Wolfsburg i tysk Bundesliga. Der fikk han sparken i 2012.
Se flere storkamper fra Europas gjeveste fotballigaer – helt gratis!
Ole-Jørgen Wiig