Det har vært noen vanskelige måneder for den tidligere Lillestrøm-treneren Robin Asterhead (37).

Etter å forlatt LSK fikk Asterhed og hans kollega Ferran Sibila fyken i Allsvenskan-klubben IFK Värnamo etter kun seks serierunder.

LES OGSÅ: Ekspert tror Eliteserie-trener får sparken snart

IFK Värnamo har startet sesongen på verst tenkelig vis med ett poeng på de første åtte kampene. Lørdag tok de sesongens første poeng da de spilte 1-1 borte mot GAIS.

Nå nærmer klubben seg ny hovedtrener.

Juan Robledo, som kom inn som assistenttrener i slutten av mars, har fungert som midlertidig løsning siden den gang.

Etter lørdagens kamp fortalte chileneren at han tror det snart kommer en ny hovedtrener

– No sé (jeg vet ikke)! Vi får se. Jeg tror jeg blir assistenttrener igjen neste uke, det er det jeg er ansatt som. Med mindre de vil sparke meg, men det tror jeg ikke, sa han til Fotbollskanalen.

Robledo regner med andre ord at en ny hovedtrener straks er på vei inn.

– Ja, det regner jeg med. Jeg tror det kommer inn noen på mandag eller tirsdag, mer enn det kan jeg ikke si, fortsatte han.

I 2021 vant klubben Superettan (nivå to) for aller første gang i klubbens historie. De har spilt i Allsvenskan siden.

@sportsbibelen Niva er på plass i Bodø #sportsbibelen #bodø #europaleague #wwk ♬ original sound – Sportsbibelen

LES OGSÅ: Rekdal med Bodø/Glimt-beskjed

Ole-Jørgen Wiig

Les også