BRANN: Freyr Alexandersson.

Brann hadde få problemer med å vinne 5-1 borte mot 1.-divisjonslaget Mjøndalen i tredje runde av NM 2025/26 onsdag.

For Sandefjord ble det en tung exit.

LES OGSÅ: Klar tale om Eliteserie-trener: Jeg hadde gitt ham sparken

Brann kjemper i toppen av Eliteserien, mens Mjøndalen er nest sist i 1. divisjon, og rødtrøyene var med andre ord klare favoritter i oppgjøret.

Før minuttet var spilt lå ballen i nettet. Nana Kwame Boakye stusset inn 1-0 og sørget for at oppgjøret aldri var spennende. Etter kvarteret spilt doblet Mads Hansen via en Mjøndalen-rygg.

Markus Wæhler reduserte mot slutten av omgangen, men Vetle Dragsnes rakk å ordne 3-1 før fløytesignalet gikk.

Sekunder ut i annenomgangen ble vertene redusert til ti, og Denzel De Roeve økte til 4-1 fra elleve meter. Til slutt sørget Bård Finne for 5-1.

Torsdag om en uke venter en tøffere oppgave for Brann når de møter franske Lille på bortebane i Europaligaen.

Onsdag spilte også Kongsvinger og KFUM Oslo cupkamp.

Et KFUM-lag i noe svak form sikret seg initiativet i kampen da Bilal Njie chippet inn 1-0 før ti minutter var spilt. Lucas Haren utlignet så, før selvmål av Joel Nilsson og mål av Bjørn Martin Kristensen sendte KFUM videre i NM.

Etter hvilen ble det bare tyngre, og Tromsdalen kunne til slutt juble for en 6-1-seier.

Årets NM-finale er stadig ikke spilt, men neste års turnering er allerede i gang. Den tredje runden blir den siste som spilles på denne siden av nyttår. De siste rundene spilles fra mars til mai neste år.

Nordover møtte Sandefjord 2.-divisjonslaget Tromsdalen. Et reservepreget lag, der bare fire spillere hadde spilt i Eliteserien før, fikk det tøft mot TUIL og lå under med to til pause.

LES OGSÅ: Kan erstatte Høgmo: Tror Molde ringer denne treneren

Redaksjonen

Les også