GLIMT: Kjetil Knutsen.

Bodø/Glimt er i ferd med å ta enorme steg som klubb. Nå sikter den regjerende seriemesteren seg inn mot et nytt og topp moderne fotballstadion.

LES OGSÅ: Historisk overgang i Eliteserien

Klubben håper å starte byggingen allerede til høsten.

Styret i Glimt godkjente prosessen for å gå i gang med stadionprosjektet mandag.

Det melder Avisa Nordland.

En milliard kroner

Beslutningen betyr ifølge TV 2 at det blir innkalt til ekstraordinært årsmøte 11. september. Dette årsmøtet har siste ord i saken.

Prosjektet har en kostnadsramme på en milliard kroner.

Bodø/Glimt har i lengre tid jobbet på spreng med å få på plass finansieringen av den nye arenaen, som etter planen skal kunne ta 10.000 tilskuere.

– Vi har fortsatt elementer i finansieringsplanen som vi må få aktører inn i. Akkurat der vi står i dag handler det mer om at vi føler oss trygge på at vi skal få dette til og bringe prosjektet i havn, sa daglig leder Frode Thomassen i Bodø/Glimt til TV 2 foran mandagens styremøte.

Under møtet ble det først vedtatt at man går inn for å flytte matjord fra tomten der det nye stadionet skal ligge. Arenaen skal bygges på området Thalleveiåkeren like utenfor Bodø sentrum.

– Vi håper at vi kan ønske velkommen til ny stadion i midten av 2027. Det skal bli en fantastisk opplevelsesarena, sier Thomassen.

Glimts suksesstrener Kjetil Knutsen har den siste tiden lagt press på næringslivet i Bodø ved ikke å ville forlenge sin kontrakt med klubben.

– Jeg avventer situasjonen. Jeg er veldig spent på næringslivet i Bodø, alt rundt det å bygge noe inn i fremtiden. Da trenger vi et fotballstadion. Det er mitt spenningspunkt akkurat nå, sa han til TV 2 tidligere i måneden.

LES OGSÅ: Kommer med oppdatering på Sæter til Vålerenga

Redaksjonen

Les også