Danske Thomas Frank varte ikke lenge i Tottenham etter å ha fått sparken i starten av februar.
Nå kobles 52-åringen til en ny jobb i England.
LES OGSÅ: – Denne manageren erstatter Guardiola i City
Ifølge Football Insider har Championship-klubben Birmingham City pekt seg ut dansken i jakten på kjappest mulig Premier League-retur.
Det engelske mediet melder at den ambisiøse klubben, som har Tom Brady på eiersiden, allerede har tatt kontakt med Frank og går «all in» for å hente den treneren til St. Andrews i sommer.
Birmingham rykket opp til nivå to forrige sesong etter å ha satt poengrekord i League One. Klubben satser stort på å rykke opp til det gjeveste selskapet – og ser angivelig på Frank som en ideell mann til å klare nettopp det.
Dystre Spurs-tall
Frank har dårligst statistikk av samtlige managere som har ledet Tottenham i Premier Leagues moderne historie. Han endte med en seiersprosent på 26,9.
Mannen som «toppet» listen tidligere var Jacques Santini med en seiersprosent på 27,3.
Tim Sherwood (59,1), Antonio Conte (57,1) og Mauricio Pochettino (55,9) topper listen.
Løftet Brentford
Frank hadde dog enorm suksess i London-klubben Brentford, som han tok opp fra nivå to til å bli en stabil Premier League-klubb. Danskens erfaring fra Championship er noe av kvalitetene Birmingham setter høyt.
Birmingham ledes av Chris Davies, som har hatt managerjobben siden sommeren 2024. Etter en sesong der han mislyktes med å føre klubben til playoff-plass i Championship, øker presset på 41-åringen.
I november presenterte Birmingham planer om en ny superstadion 62.000 tilskuere, som blant annet inneholder tolv skorsteiner. Målet er at arenaen skal stå ferdig i 2030, til en kostnad på 1,2 milliarder pund.
Sist gang Birmingham spilte Premier League-fotball var i 2011.
LES OGSÅ: Birmingham avslører ny arena med tolv skorsteiner
Ole-Jørgen Wiig
