LEDEREN: Manchester Uniteds klubbdirektør Ed Woodward på tribunen.

Nyhetsvarsel | Sportsbibelen

Torsdag ettermiddag holdt United-direktør Ed Woodward videokonferanse med klubbens aksjonærer.

Der understreket han at Manchester United er solid og motstandsdyktig både som klubb og selskap, samtidig som han uttrykte usikkerhet rundt varigheten av koronapandemiens konsekvenser for fotballen.

United har fortsatt penger til å styrke laget om det skulle være nødvendig, og klubben uttaler blant annet følgende i forbindelse med framleggelsen av kvartalsrapporten, ifølge BBC-reporter Simon Stone:

«Store utfordringer for fotballen framover, men klubben vår er bygget på et solid fundament med en solid økonomisk base og ulike inntektsstrømmer. Rikelig likviditet med over 90 millioner pund på hånden».

LES OGSÅ: Ny kamp fredag: Jarstein og Skjelbred møter to tidligere Eliteserie-profiler i heftig derby

SJEF: Manchester Uniteds klubbdirektør Ed Woodward.

Flere på blokka

En rekke spillere kobles til Manchester United.

Midtbanespillere som Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Jack Grealish (Aston Villa) og Saúl Níguez (Atlético Madrid) er blant profilene som manager Ole Gunnar Solskjær skal være interessert i.

LES OGSÅ: Gir kjempeodds på ny Haaland-scoring

KOBLES TIL MANCHESTER UNITED: Borussia Dortmund-stjernen Jadon Sancho.

(©NTB/Sportsbibelen)

Christian August Cederblad

Les også