TRENER: Magne Hoseth.

Molde kjempet hardt, men måtte til slutt gi tapt for Viking søndag kveld da siddisene vant 1-0 i Stavanger.

Moldes midlertidige trener, Magne Hoseth, var optimist etter kampslutt.

LES OGSÅ: Molde-stjerne med Høgmo-innrømmelse

Etter en turbulent uke for Molde har Hoseth fått den midlertidige oppgaven, sammen med Daniel Berg Hestad, om å lede MFK.

Molde er på aktiv let etter ny hovedtrener og høsten vi dermed være usikker helt frem til klubben har tatt en avgjørelse.

Onsdag møter Molde Strømsgodset på bortebane i cupen. På spørsmål fra lokalavisen Romsdals Budstikke om hvem som leder laget da, svarer Hoseth følgende:

– Etter det jeg vet så er det vel jeg da, men det kan fort snu i morgen. Det får den tid vise.

– Vet du noe om hvordan det ligger an med ting?

– Nei, det vet jeg ikke.

Hoseth sier han klarer seg fint, selv om det er en uavklart situasjon om dagen.

– Helt uproblematisk for meg. Jeg har holdt på med dette så mange år at jeg vet at ting skjer og ting kan skje fort, men jeg vet like lite som dere og fokuserer på hva vi skal gjøre i morgen, tirsdag og onsdag.

LES OGSÅ: Profilene samstemte: Glimt må sikre seg denne spilleren umiddelbart

Redaksjonen

Les også