Sky Sports-ekspert Jamie Carragher sliter med å forstå hvorfor Trent Alexander-Arnold ikke ser sin langsiktige fremtid i Liverpool.

Høyrebacken blir etter alt å dømme presentert som ny Real Madrid-spiller til sommeren.

LES OGSÅ: Hopptrener har fått sparken

Den 26 år gamle høyrebacken, sammen med nøkkelspillere Mohamed Salah og Virgil van Dijk, står uten kontrakt til sommeren og skal ifølge rapportene ha blitt enig om en overgang til den spanske storklubben.

Alexander-Arnold, som er født og oppvokst i Liverpool, debuterte for førstelaget som 18-åring i 2016.

Siden har han vunnet Champions League, Premier League, Ligacupen, FA-cupen, UEFA Super Cup og Klubb-VM. Nå ligger Liverpool godt an til å sikre en ny ligatittel med 12 poengs ledelse på toppen av tabellen.

Nyheten om Alexander-Arnolds beslutning om å forlate klubben har ikke blitt tatt godt imot av Liverpool-supporterne.

I den nyeste episoden av Stick to Football-podkasten uttalte den tidligere Liverpool-stopperen Carragher følgende:

– Det virker som om folk er misfornøyde av flere grunner – enten at han drar gratis, at han burde ha sagt ifra tidligere, eller bare selve avgjørelsen om å dra. Folk er sinte på tre-fire forskjellige ting.

– Jeg er ikke sint for at han går gratis. Det som skuffer meg, er at han er en lokal gutt og Liverpool-supporter. Klubben er nå i en posisjon hvor de kan kjempe om ligatittelen og Champions League hvert eneste år.

– Hvis du er en Liverpool-fan og en lokal spiller, hvorfor ser du ikke dette som stedet å være?, spør han.

– Hadde jeg vært i hans posisjon, ville jeg tenkt at vi kan tangere Manchester United i antall ligatitler. Jeg har syv-åtte år igjen i Liverpool og vil dra fra United med tre-fire titler, samt et par Champions League-troféer til, fortsetter Carragher.

LES OGSÅ: Har bestemt Bruno Fernandes sin fremtid

Redaksjonen

Les også