Alexander Sørloth skaffet seg ikke venner blant verken de israelske spillerne eller supporterne i tirsdagens kamp.

Det lever han fint med.

LES OGSÅ: Avis: Eliteserieklubb i forhandlinger med Molde-spiller

Den storvokste trønderen scoret et viktig mål og gjorde en ny god kamp for Norge da Israel ble slått 4-2 i Debrecen.

Etter 71 minutter gjorde han seg upopulær i en situasjon med vertenes Roy Revivo. Sørloth fikk gult kort, men bedyret sin uskyld på spørsmål fra Nettavisens reporter etter kampen.

– Det er typisk dommere. Han (Revivo) gir meg en albue først, og så ligger han nede, og jeg er så vidt borti ham. Og så gir dommeren meg gult kort fordi han hører ham rope, og det ropes fra tribunen, sa Norge-spissen og fortsatte:

– Jeg spør ham (dommer Chris Kavanagh) etter kampen om hvorfor han gir meg gult kort. Da sier han at «ærlig talt så jeg ikke hva som skjedde».

LES OGSÅ: Bekrefter Bodø/Glimt-exit: Snart enige

Pipekonsert

Sørloth sier det er lite å få gjort med det i etterkant.

– Hva skal man gjøre etter kamp? Han gir meg bare gult kort på grunn av reaksjonene rundt. Det er spesielt og litt typisk dommere, mener Atlético Madrid-spissen.

Vel to minutter etter det gule kortet ble Sørloth byttet ut til fordel for Jens Petter Hauge. Tilskuerne på den israelske tribunen serverte ham høylytt pipekonsert, og mange av dem viste Sørloth langfingeren.

– Det tyder på at man har gjort en god jobb, så det er bare hyggelig, det, sier Sørloth til NTB.

Tipp topp

Han reiser til Spania etter en samling som har gitt perfekt fangst resultatmessig, men som også har kostet krefter på grunn av bakteppet med krigen i Gaza.

– Vi har snakket om det før kampen, og så ser vi i dag at alle på laget er profesjonelle. Jobben vår er å spille fotball, og vi skal vinne. Jeg synes det var tipp topp profesjonelt, fastslår han.

Sørloth kom seg riktig nok unna uten litt tyn fra landslagssjef Ståle Solbakken, som kalte ham «Israels beste spiller i fem minutter» etter en feilpasning.

– Hva skal man si? Det er én feilpasning som Ståle biter seg merke i, og da roper han på meg. Da må jeg si at jeg prøver å slå på Julian (Ryerson), det er ikke meningen at det skal bli en feilpasning. Og det virker som han var enig i det, da, sier han lattermildt.

LES OGSÅ: Bekrefter: Hopptrener vender tilbake

Redaksjonen

Les også