Brann bekrefter fredag at de har solgt trønderen Sander Kartum (29) til skotske Hearts.

– Det har vært veldig spesielt for meg å få spille for Brann og tiden i klubben har gitt meg veldig mye. De erfaringene og vennskapene jeg har fått, vil jeg alltid sette stor pris på, sier Kartum selv.

LES OGSÅ: Medie: Haaland har sikret seg City-utvei

Overgangssummen skal ligge på i underkant av fem millioner kroner.

Kartum ble hentet til Brann sommeren 2023 fra Kristiansund.

Han endte til slutt på 53 kamper for klubben.

– Det har vært veldig spesielt for meg å få spille for Brann, og tiden i klubben har gitt meg veldig mye. De erfaringene og vennskapene jeg har fått, vil jeg alltid sette stor pris på. Fansen har vært helt fantastisk og den støtten de har gitt oss uavhengig av hvor vi har spilt, har vært helt utrolig, sier Kartum.

– Sander har jobbet hardt og gitt oss gode bidrag både på og utenfor banen gjennom sin tid i Brann. Da denne muligheten dukket opp for han, fant vi sammen en løsning som ble bra for begge parter. Vi takker Sander for hans innsats i Brann, og ønsker han lykke til i Skottland, sier sportslig leder i Brann, Per-Ove Ludvigsen.

LES OGSÅ: Norsk 4. divisjonsklubb signerte landslagsspiller (!)

Redaksjonen

Les også