
Kontrastene er enorme for Oscar Bobb (22) når man ser tilbake på seriestarten i fjor.
Da var nordmannen langtidsskadd etter å ha pådratt seg et beinbrudd. Nå starter han kamper for Norge og Manchester City.
LES OGSÅ: Tidligere Premier League-stjerne kan bli Salahs erstatter i Liverpool
Da skaden inntraff i fjor sommer hadde Bobb fått mye tillit i treningskampene.
Likevel følte han på en usikkerhet for City-fremtiden da han måtte belage seg på en lang tid utenfor banen.
– Ja, så klart. Men så har jeg snakket mye med forskjellige folk. Jeg hadde jo fem år uten noe skade. Hele greia var at det var så dårlig timing, men jeg tenkte faktisk at hvis den skaden hadde kommet to år tidligere, så hadde jeg aldri sittet her i dag. Kanskje. Men … jo, så klart tenkte jeg på det. Jeg tror alle spillere som får sånn litt lengre skade, tenker de tankene, sier Bobb til VG.
Bobb har startet samtlige tre seriekamper for City denne sesongen.
– Det er utrolig kult. Men jeg tror det er litt tidlig å si hva som skjer, da vi har hatt litt skader i min posisjon. Men det er bare hyggelig og betryggende, og til og med hvis jeg ikke får flere kamper, så er det godt å kjenne at jeg kan det, sier Bobb om situasjonen.
– Jeg har lært at tiden leger alle sår. Bare at den tiden kan være så sykt lang.
Norge møter Moldova til VM-kvalik tirsdag kveld på Ullevaal Stadion.
LES OGSÅ: Fra Bodø/Glimt til bragder: Leverer historiske prestasjoner
Redaksjonen

