Den danske angriperen Carlo Holse forlot Rosenborg sommeren 2023 til fordel for tyrkiske Samsunspor.
Nå kan 26-åringen være på vei til ny klubb.
LES OGSÅ: Har fått nok: Trekker kontraktstilbudet til Zekhnini
Klubbpresident i Samunsunspor, Yüksel Yildirim, bekrefter at der er stor og seriøs interesse for dansken.
– Det kommer svært seriøse tilbud, særlig fra utlandet, på Carlo Holse og Rick van Drongelen, sier klubbpresidenten, ifølge avisen Gazete Gercek.
[hfcm id="5"]Det er ikke kjent hvilke klubber det er snakk om.
Holse ble solgt fra Rosenborg i en totalpakke på cirka 30 millioner kroner.
Han kom til RBK fra FC København i 2020 og spilte over 100 kamper for trønderne.
I Tyrkia har Holse vært en fast brikke hos Samsunspor. Han har spilt 93 kamper og scoret totalt 19 mål for klubben.
Ambisiøs president
Klubbpresident Yildirim legger til at klubben planlegger å forsterke laget i det nåværende overgangsvinduet.
– Vi er i dialog med spillere fra Galatasaray, Trabzonspor, Fenerbahçe og Beşiktaş. Vi har en overgangsliste med 15 spillere, og forhandlingene fortsetter, sier han.
– Vi er nær ved å lande avtaler med enkelte spillere. Samsunspors fans skal ikke være bekymret – vi vil sette sammen en langt sterkere tropp, fastslår klubbpresidenten.
26 år gamle Holse har kontrakt med Samsunspor frem til 2027.
LES OGSÅ: Ny United-melding om Solskjær
Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB
Ole-Jørgen Wiig

