
Tarjei Bø får ikke gått karrierens siste verdenscupsprint i Holmenkollen fredag.
Han fikk feber i løpet av torsdagen.
LES OGSÅ: Heidi Løke klar for annen håndballnasjon enn Norge
Bø opplyser om situasjonen på sin Instagram-konto.
«Den verste timingen. I ettermiddag fikk jeg feber og har derfor ikke mulighet til å gå sprinten i morgen. Forhåpentlig kan jeg delta på søndag», skriver han.
Det er sprint fredag og jaktstart lørdag. Søndag er det fellesstart i Holmenkollen. Det blir brødrene Bøs siste verdenscuprenn.
Både Tarjei og Johannes legger opp etter sesongen.
Bø var lei seg over å bli syk før hans siste konkurransehelg.
– Det er vel absolutt minst ønsket å bli syk nå. For ham og alle andre. Det er utrolig kjedelig. Vi får bare håpe at han kommer seg på beina til søndag, sier Botnan.
Bø-brødrene hadde pressetreff i Holmenkollen torsdag. Der åpnet de opp om at de ønsker en rolle i skiskyttersporten etter karriereslutt.
– Vi ønsker ikke å hoppe helt av. Vi ønsker fortsatt ha en fot på innsiden av det, om det er fransk TV, norsk TV eller noe annet, vet jeg ikke. Vi får se hva følelsen er når sommeren kommer, sa storebror Bø.
I etterkant ble Tarjei Bø i dårlig form, og nå mister han muligheten på sprint og jaktstart.
LES OGSÅ: Ødegaard: Dette er verdens beste spiller akkurat nå
Redaksjonen