
Rett før helgen kom den overraskende nyheten om at den tidligere Bodø/Glimt-stjernen Albert Grønbæk (23) er uønsket i Rennes etter kun et halvt år i klubben.
Danske Tipsbladet hevder det er Grønbæk selv som har bedt om en overgang vekk fra Ligue 1-klubben.
LES OGSÅ: – Er i dialog med Brann om Bård Finne
Grønbæk spilte seg inn i Rennes-varmen etter overgangen fra Glimt i juli i fjor. Han fikk også debuten for det danske A-landslaget, men ting forandret seg mot slutten av året.
I november fikk Rennes ny trener i Jorge Sampaoli, noe som ble en endring til det verre for Grønbæk på grunn av ny formasjon og spillsystem.
[hfcm id="5"]Franske Le Parisien skrev at Rennes har gitt Grønbæk, sammen med minst fire andre spillere, beskjed om at de må finne seg ny klubb i januar.
Tipsbladet derimot erfarer at det er Grønbæk selv som har bedt om å forlate klubben. I tillegg skal 23-åringen tiltrekke seg sterk interesse fra Premier League og «flere klubber forsøker å hente dansken».
Det skal også være interesse fra Bundesligaen.
Avisen skriver videre at det ikke vil være vanskelig for Grønbæk å finne seg ny arbeidsgiver i januar.
For Rennes har Grønbæk 16 seriekamper denne sesongen. Han har kun gått glipp av én seriekamp.
Nyheten fra Le Parisien smalt dagen etter det flaue 0-1-tapet for Troyes i Coupe de France. Grønbæk var ikke involvert som følge av en skade.
Dansken har scoret to mål og står med én assist for Rennes denne sesongen.
LES OGSÅ: Ny trenerjobb for Erling Moe
Ole-Jørgen Wiig

