Chelsea-legenden John Terry (45) er i ferd med å bli klubbeier og legger angivelig 200 millioner kroner på bordet.
Den tidligere England-kapteinen er i ferd med å fullføre et oppkjøp av League Two-klubben Colchester United.
LES OGSÅ: Spiller bekrefter: Signerer for Bodø/Glimt
Det er snakk om en sum på 14 millioner pund, hevder den engelske avisen The Sun.
45-åringen er en del av et konsortium som ventes å kunngjøre at de har overtatt klubben fra Essex, ifølge avisen.
Terry antas å få «betydelig innflytelse» dersom oppkjøpet blir gjennomført.
I dag har Terry en rolle i Chelseas akademi. Tidligere har han vært assistenttrener i både Aston Villa og Leicester City.
Tilknytning til Colchester
Terry skal allerede ha besøkt Colchesters treningsanlegg på Florence Park flere ganger for å bli kjent med sine fremtidige kolleger.
Han har også en tilknytning til klubben fra før ettersom nevøen hans, Frankie Terry, er under kontrakt med Colchester – selv om han for øyeblikket er på lån hos Braintree Town i National League.
Hverken Terry eller Colchester har kommentert opplysningene. Det er ventet at Terry også vil fortsette i sin rolle hos Chelseas akademi.
Samtlige klubber i League Two gikk med underskudd forrige sesong. Colchester var blant dem med størst tap, med et underskudd på 3,6 millioner pund, skriver Daily Mail.
Terry vant fem ligatitler, fem FA-cuper, tre ligacuper samt både Europa League og Champions League i løpet av sin tid i Chelsea.
LES OGSÅ: Helvetes-start for Vegard Hansen: – Et mareritt
Ole-Jørgen Wiig
