
Arsenal-talentet Myles Lewis-Skelly (19) fikk sitt store gjennombrudd forrige sesong.
Backen debuterte for Arsenal så sent som i september 2024.
LES OGSÅ: Klart: Returnerer til Rosenborg
I mars fortsatte oppturen da han scoret i England-debuten mot Albania i VM-kvalifiseringen. Det sørget for at backen for alvor ble med i diskusjonen om en plass i VM-troppen neste sommer.
Men denne sesongen har vært vanskeligere for backen, som har knallhard konkurranse i titteljagende Arsenal.
Lewis-Skelly har kun 87 minutter fordelt på åtte ligakamper så langt i sesongen, noe som også truer hans muligheter for en plass i VM-troppen til Thomas Tuchels England.
Derfor har det blitt spekulert i om Lews-Skelly vil bli sendt på lån, men det ønsker ikke Arsenal, skriver Football Insider.
Til tross for lite spilletid blir han fortsatt sett på som en viktig spiller i troppen, noe som gjør at Arsenal-manager Mikel Arteta ønsker å beholde 19-åringen gjennom januarvinduet.
Arsenal møter Chelsea i Premier League søndag kveld.
LES OGSÅ: Kan være ferdigspilt i Bodø/Glimt
Redaksjonen


