
Tyskland-spiller Lennart Karl (18) ble sendt til sykehus etter å ha pådratt seg en skade på trening.
LES OGSÅ: Torgeir Børven ferdig i klubben etter et halvt år
Det opplyste Tysklands landslagssjef Julian Nagelsmann på en pressekonferanse fredag.
– Dessverre skadet Lennart seg på trening i dag. Vi reiser til sykehus nå for å ta en sjekk. Jeg ber dere alle om å ikke følge etter, og at han skal få ro. Vi skal få en diagnose, og deretter får vi se om vi må hente inn en erstatter, sa Nagelsmann, ifølge Bild.
Karl har storspilt for Bayern München denne sesongen og står med ni mål på 40 kamper.
Nå er VM i fare for tenåringen. Bild skriver at Karl har vært i diskusjonen om en startplass for det tyske laget i VM.
«Det er et sjokk», skriver Bild om situasjonen som har oppstått.
Tyskland skal i puljespillet møte Curacao, Elfenbenskysten og Ecuador.
Norge-feber I VM
Fotball-VM nærmer seg med stormskritt, og spenningen øker for hver dag som går!
Norge er blant lagene som håper på en sterk turnering, og superstjernen Erling Braut Haaland blir av mange trukket frem som en av de største profilene i mesterskapet.
For dem som ønsker litt ekstra spenning under VM, tilbyr Unionbet nå 500 i odds på at Norge går hele veien til VM-gull samtidig som Haaland blir turneringens toppscorer. Du kan lese mer om spillet her.
Norge møter Irak 17. juni i sin åpningskamp.
LES OGSÅ: Nivå to-klubb skal spille Europa League
Redaksjonen
