Johannes Moesgaard ble onsdag morgen presentert som hovedtrener for Vålerenga.
Like etter bekrefter VIF at Petter Myhre skiller lag med klubben.
LES OGSÅ: Espejord trener med norsk klubb
Myhre var assistent under tidligere trener Geir Bakke, og ledet laget mot HamKam forrige fredag som midlertidig trener.
– Alle gode ting kommer til en ende. Det er vemodig at vi ikke får fullført det vi har starta på, men slik ble det nå.
– Det er andre gangen jeg kommer inn, der klubben har vært på et mindre godt sted, og jeg har fått muligheten til å bygge alt fra sport, infrastruktur til treningskultur. Det er noe jeg brenner veldig for, og jeg er takknemlig for de mulighetene jeg har fått, sier Myhre til klubbens nettside.
– Geir og jeg har stått rygg mot rygg, der han har vært manager og jeg har vært first team coach og hatt ansvaret for det som skjer på feltet. Med Moesgaard inn vil hverdagen min endres drastisk. Han er også feltets mann, og da er det naturlig at man ser etter en annen løsning, fortsetter Myhre.
Vålerengas sportssjef Joacim Jonsson forklarer avgangen slik:
– Da situasjonen ble som den ble, og Petter jobbet tett med Geir, så tenkte vi at den beste løsningen for alle parter var å begynne med blanke ark, forteller Jonsson til NRK.
LES OGSÅ: OBOS-trener sparket etter seks kamper
Vålerengas sportssjef Joacim Jonsson under NM-kampen i fotball mellom Vålerenga og Tromsø på Intility Arena.
Foto: Fredrik Varfjell / NTB
Redaksjonen

