De fleste så for seg en parademarsj for Bodø/Glimt i løpet av våren, men den tråe sesongstarten fortsatte for Kjetil Knutsen og Bodø/Glimt onsdag kveld.
I Sarpsborg klarte Glimt å redde ett poeng etter å ha spilt 1-1 mot Sarpsborg 08
LES OGSÅ: Spiller bekrefter: Signerer for Bodø/Glimt
Sarpsborg tok ledelsen i førsteomgang ved Sander Christiansen og ledet til pause, men etter hvilen utlignet Sondre Fet for gjestene.
Christiansen skled inn 1-0 på en flott gjennombruddspasning fra tidligere Glimt-spiller Sondre Sørli etter 33 minutter. Både før og etter skapte begge lag store sjanser, men Sarpsborg ledet fortjent til pause.
– Vi er litt heldige som lever i denne kampen fortsatt, sa Glimt-assistent Gaute Helstrup til TV 2 i pausen.
Straffesituasjoner
Etter en time pekte dommer Ola Hobber Nilsen på straffemerket etter at Kasper Høgh gikk i bakken, men etter å ha sett situasjonen igjen på video, fant han ut at Sigurd Rosted ikke gjorde nok galt og kansellerte straffesparket.
Men bare sekunder senere gikk Høgh i bakken på ny, og igjen pekte Nilsen på straffemerket. Sarpsborg-keeper Mamour Ndiaye kom ut i høy fart og taklet Høgh, og denne gangen fikk straffen stå. Sondre Brunstad Fet scoret.
Glimt presset hjemmelaget nesten hele annenomgang, men fikk ikke mer enn utligningsmålet.
Utsatt
Kampen skulle egentlig spilles i serieåpningen, men Glimt fikk da flyttet den for å legge til rette for suksess i mesterligaen.
Glimt møter Aalesund på hjemmebane til helgen, før NM-semifinalen mot KFUM Oslo spilles om en uke.
Sarpsborg får besøk av Tromsø søndag.
LES OGSÅ: Bodø/Glimt-duo har spilt seg ut av Norges VM-tropp
Redaksjonen
