Liverpool skal ifølge flere medier ha nytt overgangsmål på plass foran sommerens transfervindu.
Etter at klubben hentet Alexander Isak fra Newcastle i fjor sommer, peker flere rapporter nå på at Liverpool kan være klare for et nytt raid mot rivalene nord i England.
LES OGSÅ: Hevder: – Har spilt sin siste kamp for United
Sommerstrategi: Midtbaneforsterkning
Ifølge spanske Fichajes.net skal Liverpool ha gjenåpnet interessen for Sandro Tonali etter å ha fulgt midtbanestjernen over lengre tid.
Tonali har imponert under Eddie Howes ledelse i Newcastle, og har ifølge kildene «gjenvunnet sin beste form» etter en periode med mindre spilletid.
Midtbanespilleren, som har kontrakt med Newcastle til 2028, beskrives som en strategisk prioritet for Liverpool i arbeidet med å styrke midtbanen i takt med klubbens ambisjoner – både nasjonalt og i Europa.
Newcastle skal ifølge rapportene ikke være interessert i å selge Tonali i januarvinduet, men det ventes en kamp om spilleren i sommerens overgangsmarked.
LES OGSÅ: Amorim lanseres som het kandidat til Premier League-retur
Konkurrentene står klare
Det er ikke bare Liverpool som angivelig viser interesse for Tonali. Juventus, som lenge har vært koblet til italieneren, skal være klare til å utfordre Liverpool om signeringen dersom Newcastle åpner for et salg.
I høst ble det også meldt om interesse fra Real Madrid, og da skal Newcastle ha satt en prislapp på rundt 80 millioner pund.
Overgangsjournalist Fabrizio Romano har tidligere uttalt at det ventes at flere storklubber vil melde seg på i kampen om Tonali, og at en eventuell overgang trolig vil bli et hett tema i sommerens marked.
Spilleren og klubbens situasjon
Tonali kom til Newcastle fra AC Milan i 2023, og har siden etablert seg som en nøkkelspiller på midtbanen.
På sine to og en halv sesonger for The Magpies har han notert seg for 7 mål og 7 målgivende pasninger.
Han spilte også en viktig rolle da Newcastle vant League Cup i 2025, og regnes som en av Premier Leagues mest interessante sentrale midtbanespillere.
Eksperter mener at Liverpool kan trenge en toppklasse midtbaneprofil for å balansere laget og rette opp formsvakheter som har gjort seg gjeldende denne sesongen.
Prem Norøm

